Diskuzní fórum zaměřené na projekty spolupráce mezi MAS v České a Slovenské republice, 2. 10. 2017 - 3. 10. 2017

Ve dnech 2. 10. 2017 – 3. 10. 2017 se konalo Diskusní fórum zaměřené na proklety spolupráce mezi MAS v České a Slovenské republice. Fórum se uskutečnilo pod záštitou Celostátní sítě pro venkov ve spolupráci s partnery Sítě regionu Střední Morava. Počet účastníků se vyšplhal na 68 osob a konala se v prostorech Kempu a penzionu Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi.

Akce byla zahájena v 15:00 a ukončena v 13:00 následující den. Diskusní fórum zahájil předseda MAS Horňácko a Ostrožsko, Mgr. Vlastmil Vaněk. Následně akci zahájil předseda NS MAS ČR, Ing. Jiří Krist. K zahájení se přidal také předseda NS MAS SK, Ing. Lubomír Lorencz. Významnými hosty byly zástupci Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, Ing. Viliam Bružeňák a Ing. Ingrid Kociánová, a zástupkyně Agentury pre rozvoj vidieka SK.

 

 

Projednávaná témata:

  1.       Program Leader Slovenska – Mgr. Ingrid Kociánová, ke stažení zde
  2.       Program Leader České Republiky – Jana Bujáková a Ing. Michaela Škrobánková, ke stažení zde
  3.       Mezinárodní spolupráce ,,Balkán“ – Ing. Roman Haken, ke stažení zde
  4.       Mezinárodní spolupráce ,,Grúzie“ -  Ing. Radim Sršeň

Hlavním účelem fóra byla práce týmu PS mezinárodní spolupráce (sběr projektových záměrů). Účastníci představili své potřeby a nápady, následně byly rozdělení do pracovních skupin a ve svých pracovních skupinách pracovali na zvoleném tématu.  Spolupráce probíhala formou kulatých stolů k projektovým záměrům. Závěrem konference proběhla prezentace výstupů konference (projektové záměry). Celkem vznikly 4 pracovní skupiny PS mezinárodní spolupráce a z těchto skupin vznikly 4 projektové záměry.

 

 

 Projektové záměry:

  1.          Motivace regionálních producentů
  2.          Voda v krajině
  3.   Mobilní výstavní a prezentační zařízení pro chov drobných hospodářskýchzvířat, prezentace zemědělství pro MŠ a ZŠ v rámci informačního centra
  4.       Folklór,společné festivaly a workshopy a rozvoj turistického ruchu

Účastníci setkání měli možnost zanechat své kontakty pro ostatní MAS, které hledají partnera pro spolupráci. Setkání bylo realizováno za účelem výměny zkušeností s implementací SCLLD 2014 - 2020 a je financováno z finančních prostředků Celostátní sítě pro venkov.

Další informace